Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
Login:
Hasło:
 
lub
Ptaki ozdobne » Gołębie » Antwerpski wystawowy

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Antwerpski wystawowy

Gołąb antwerpski wystawowy
Gołąb antwerpski wystawowy
      Gołąb antwerpski wystawowy został wychodowany w Anglii w latach 60-tych (w XIX stuleciu). Ptak ten był gołębiem pocztowym uzyskanym za pomocą krzyżówek gołębia antwerpskiego (gołębia pocztowego) z rasą indiana, mewki owls oraz innych ras gołębi. Gołąb antwerpski wystawowy jest obecnie rasą bardzo rzadką.

      Rasa antwerpski wystawowy bardzo często jest mylona z gołębiem wystawowym pocztowym niemieckim. Aby upewnić się z jakim gołębiem mamy do czynienia należy porównać ich głowy, ponieważ gołąb antwerpski wystawowy ma krótszą głowę i dziób niż gołąb wystawowy pocztowy, ponadto gołąb antwerpski ma krótsze nogi a swoją sylwetkę nosi mocno odchyloną do tyłu. Oprócz tego gołąb wystawowy pocztowy ma dłuższą i smuklejszą szyję.

      Gołąb rasy antwerpski wystawowy charakteryzuje się bardzo mocnym korpusem, nosi lekko wyprostowaną postawę.



WYGLĄD

      Gołąb antwerpski wystawowy ma dużą oraz grubą głowę, swoim kształtem przypomina jajko, jej ostre zakończenie na głowie znajduje się przy dziobie. Górna część głowy jest łukowato wygięta, nie posiada żadnych załamań oraz krawędzi. Tylna część głowy gołębia jest bardzo gruba a policzki są bardzo dobrze widoczne i zaznaczone. Hodowca który patrzy na gołębia z góry może zobaczyć, że linie boczne gołębia przebiegają od woskówki do potylicy bez żadnych zagłębień (w delikatnym klinie).

      Gołębie tej rasy posiadają oczy bystre o śmiałym spojrzeniu, posiadają one wymagany odstęp od górnej linii czaszki. Oczy ptaków są błyszczące, o barwie czerwonej która przechodzi w barwę pomarańczową. Brew jest wąska ale przy samym dziobie jest lekko szersza, jej barwa jest prawie taka sama jak pozostałe upierzenie.

      Dziub gołębia jest bardzo gruby i tępy, jego dolna część jest tak samo gruba jak górna. Dziub jest szczelnie zamknięty. Woskówki są krótkie i posiadają delikatną tkankę, swoim kształtem przypominają "serce". Ich tylna część posiada kształt litery "s", jest wspaniale dopasowana do łuku dziobowo- czaszkowego ptaka.

Antwerpski wystawowy
Antwerpski wystawowy
      Gołąb antwerpski wystawowy ma krótką szyję o średniej długości. Podgardle ptaka jest bardzo dobrze zaokrąglone. Pierś gołębia jest bardzo dobrze wysklepiona i bardzo szeroka. Plecy gołębia są płaskie i długie, zaś barki są bardzo dobrze widoczne i ładnie zaznaczone, również są szerokie.

      Skrzydła gołębia antwerpskiego wystawowego są szerokie, dobrze zamknięte, z gracją i lekkością spoczywają na ogonie ptaka, który ma średnią długość. Ogon gołębia dotyka prawie ziemi, jest wąski ale posiada bardzo szerokie pióra. Nogi ptaka są krótkie, ale bardzo mocne, nie posiadają na sobie żadnych piór, zaś palce są odpowiednio, równo rozstawione. Uda ptaka są bardzo mocne i muskularne.

      Gołąb antwerpski wystawowy posiada bardzo gładkie upierzenie, które dobre przylega do ciała. Gołąb ten występuje w barwach wszystkich gołębi pocztowych bez białego rysunku (nie posiada siwych ani pstrokatych piór), gołębie te nie posiadają jednobarwnego upierzenia (białe, czarne). Gołębie o czystych kolorach posiadają szerokie paski o nasyconej barwie, ponadto mają silny metaliczny połysk w swoim upierzeniu w partii szyi.

Błędy w pierzeniu gołębia antwerpskiego wystawowego
Mały wzrost, mały wąski korpus, pozioma i wysoka postawa. Ogon wygięty. Głowa kanciasta i mała. Dziub słaby lub ostry. Znajdujący się na szyi gołębia żabot. Lotki szablowate.

Komentarze (2)
Autor: adon  (6)Iloœć zatwierdzonych komentarzy     (2017-02-27,  16:35:04)      [odpowiedzi: 1]
Temat:

Niewłaściwe zdjęcia.


Witam.
Nie wiem, kto dodał zdjęcia do opisu antwerpskiego wystawowego, ale na pierwszym zdjęciu jest niemiecki wystawowy, a na drugim mewka antwerpska.
Pozdrawiam. A.Z.


Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: 5minusplus 6 = <= Napisz wynik działania.
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!