Ptaki ozdobne
Login:
Hasło:
lub Zarejestruj się
 • Polecaj:

 • Informacje i porady:

  Gatunki i rasy:

  Indeksy:

  Ogłoszenia

  Informacje dodatkowe

  Nasza hodowla


  Ciekawe komentarze:
  Artykuł: Bażant złocisty
  Witaj kuba. Bażanta możesz odebrać od hodowcy kiedy chcesz z tym że kogut jest przydatny w hodowli jak ma minimum 2 lata i jest już w miarę wybarwiony i najlepiej jak masz jednego koguta i 2/3 kury więcej kogutów w wolierze i masz gwarantowane walki ...czytaj więcej
  siwy 2013-08-29 11:40:38
  Artykuł: Bażant złocisty
  Też miałem problem z zamarazającą wodą w poidłach. Kilka razy dziennie musiałem chodzić do woliery żeby wywalić bryłę lodu z poidła i nalać świeżej wody. Dolewanie ciepłej wody niewiele dawało bo przecież momentalnie stygła i zamarzała. Jednej zimy ...czytaj więcej
  Alek 2012-12-11 08:23:51
  Artykuł: Paw królewski
  zobacz, czy trawi jedzenie,czasem ma nie strawiony pokarm przez kilka dni,wtedy na sile daję pieprz mielony np. z kawalkiem zmoczonego chleba.wygrzeje i strawi,tak mialem ...czytaj więcej
  2012-11-20 20:38:27
  Artykuł: Paw królewski
  tu nie chodzi o to bo sprzatam kurnik raz w tygodniu i wymieniam cala słome wiec to nie to pawica ma spuchnieta jedna strone głowy a z oka wydziela sie piana jutro juz nie bedzie widziala na to oko bo jej zaschnie ta piana tak juz mialem z tym ze jeden ...czytaj więcej
  2012-10-28 13:40:31
  Artykuł: Paw królewski
  zastanawiam sie caly czas nad kupnem powstrzymuje mnie zblizajaca sie zima paw ktorego mam wychowywany jest jeszcze przez indyke chociaz ma juz 4 miesiace i jest juz przyzwyczajony wie gdzie sie schronic gdzie wchodzic na noc znowu kiedy kupie samca do ...czytaj więcej
  2012-10-06 18:19:21
  Artykuł: Paw królewski
  wszystkie znaki wskazuja ze jest to samica jednak dzisiaj zauwazylem ze kiedy 2 indyki lezaly sobie na trawie paw podniosl ogon do gory skrzydla opuscil na dol i zaczął sie puszyc jak robi to dorosly samiec i teraz sam juz nie wiem slyszalem ze samice ...czytaj więcej
  2012-10-01 20:33:00
  Artykuł: Choroby piskląt i kurcząt
  Mój kurczak z własnego wylęgu po 8 tygodniach dostał skrętu szyj, w gnieździe jest 7 kurcząt. choruje już 5 dni a inne kurczaki nie mają żadnych objawów choroby. chory kurczak tak ma okręconą szyje że trzyma ją na plecach, wygląda okropnie. Co to za ...czytaj więcej
  Kaśka 2012-09-01 15:56:43
  Artykuł: Paw królewski
  Moje pawice zaczęły znosić jajka po dwóch latach.W tym roku od maja .Podbieralem im i niosą nadal.Skonczą znosić chyba w tym miesiącu jak samiec zacznie tracic ogon.Samica znosi jajko co drugi dzien.U mnie znosi około 18 ...czytaj więcej
  ex 2012-07-22 19:24:58
  Artykuł: Przepiórki w hodowli
  Czyli jaja przepiórze w sklepach to zwykły chów klatkowy. Dziękuję, nie kupię choćby kosztowały nawe 1 grosz. Jakie aspekty zdrowotne może mieć coś powstałe w takim ...czytaj więcej
  jelonek 2012-07-07 17:30:31
  Artykuł: Bażant złocisty
  ja jaja podkładam pod zwykłe kury a najlepiej jest pod liliputke bo jest mala i lekka a karmie pasza do kurczakow i wszystko jest ok. złote wybarwiaja sie po roku czasu czyli z zeszłego roku wybarwiaja mi sie teraz. co do podkładaniajaj pod gołebie to ...czytaj więcej
  patryk28 2012-06-25 22:20:06

  Głowienka (łać.Aythya ferina)

       Głowienka gniazduje w północnej Islandii, w Wielkiej Brytanii, w północnej i południowej Europie, w Azji po wschodnią Mongolię oraz zachodnie Chiny.
  Zimy spędza na południowych krańcach Europy, w południowej, zachodniej i środkowej Afryce, w północnych Indiach, Birmie, Laosie, południowych Chinach oraz Japonii.
  Ptaki z Wysp Brytyjskich oraz z Europy zachodniej prowadzą osiadły tryb życia.
  W Polsce ten gatunek zimuje w północnej części kraju.
  Głowienka zasiedla rozległe stawy oraz większe jeziora w otoczeniu terenów otwartych, z dobrze rozwinięta roślinnością wodną oraz dużymi lustrami otwartej głębokiej wody.
  Głowienka-smaiec
 • Wygląd Głowienki
 • Rozmnażanie Głowienki
 • Hodowla Głowienki
 •      

  Wygląd Głowienki

  Kaczor w szacie godowej jest barwy popielatej, która jest delikatnie oraz drobno prążkowana. Głowa i górna część szyi jest koloru rdzawego, pierś i nasada ogona jest czarna.
  Dziób kaczora jest jasnoszaroniebieskawy z czarną nasadą i końcem. Oczy ma koloru czerwonego.
  Oczy kaczorów podczas szaty spoczynkowej są koloru pomarańczowego.
  Kaczka posiada głowę i pierś koloru brązowego. Grzbiet i korpus szarobrązowe z jaśniejszymi prążkami. Dziób posiada mniej kontrastowy niż u samca. Oczy ma koloru brązowego. Młode z wyglądu przypominają kaczki.
  Długość ciała około 42-49 cm.
  Gatunek monotypowy.
  Głowienka-samica
       

  Rozmnażanie Głowienki

  Kaczory zaczynają już tokować w marcu.
  Głowienka w pary łączy się zazwyczaj w kwietniu i maju na wodach lęgowych. Odbywają jeden lęg w końcu maja oraz na początku czerwca.
  Gniazdo zakładają na płynącym kożuchu, na kępie wśród szuwarów albo na poboczu nieuczęszczanych grobli, bardzo blisko wody.
  Kaczka znosi od 5 do 11 jaj, koloru oliwkowoszarego. Wysiaduje je przez 23-26 dni.
  Podczas wysiadywanych jaj przez kaczkę, kaczor przebywa w pobliżu gniazda i towarzyszy swojej partnerce podczas szukania pokarmu. Opuszcza jednak swoją samicę, jeszcze przed wykluciem się piskląt.
  Pisklęta doskonale nurkują oraz potrafią szukać pożywienia na dnie, ich pokarmem są zazwyczaj drobne organizmy zwierzęce.
  W wieku 50-55 dni młode ptaki są już samodzielne oraz zdolne do lotu. Dojrzewają płciowo w pierwszym roku życia.
  Osobniki dorosłe jedzą młode pędy roślin, pączki kłącza oraz nasiona roślin wodnych, a także owady, mięczaki, skorupiaki oraz inne drobne zwierzęta.
  Rzęsę zbierają z powierzchni wody, z nieznacznej głębokości. Zazwyczaj nurkują na głębokość około 4 m i skubią na dnie rośliny, które zjadają pod wodą. Aktywnie żerują od zmierzchu do północy.
  Głowienka-para
       

  Hodowla Głowienki

  Głowienki nie sprawiają problemów w hodowli. Nadają sią na wybieg z obsadą wielogatunkową.
  Większą część życia spędzają w wodzie oraz w niej zdobywają pokarm, więc głęboki zbiornik z czystą wodą oraz bogatą roślinnością podwodną oraz nadbrzeżną jest niezbędny.
  Gniazda zakładają na niewielkiej, pływającej platformie, umieszczonej wśród szuwarów lub tuż przy brzegu (gniazda są ukryte wśród roślinności). Wysiadująca kaczka powinna nieć spokój, ponieważ niepokojona może porzucić swoje gniazdo.
  Pisklęta powinno się karmić larwami ochotek, zooplanktonem, poczwarkami mrówek, rzęsą wodną oraz mieszanką paszową dla kacząt.
  Kaczki dorosłe jedzą ziarno zbóż, zielonki z udziałem rzęsy oraz innych roślin wodnych, okopowe i granulat dla kaczek hodowlanych.
  Pokarm powinien być podawany Głowienką w płytkich naczyniach umieszczonych na lustrze wody. Zimy znoszą dobrze na zbiorniku pozbawionym lodu. Obrączki : 11 mm.

  Komentarze (4)
  Autor: admin     (2010-08-01,  13:15:13)      [odpowiedzi: 3]
  Temat:

  Komentarze na temat: Głowienka


  Dyskusja użytkowników na temat: Głowienka


  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: Napisz wynik działania: 4minusplus 10 =
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!