Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Gołębie » Sroka łowicka

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Sroka łowicka

Gołąb sroka łowicka
Gołąb sroka łowicka
     Gołąb rasy sroka łowicka jest bardzo popularna wśród hodowców. Sroka łowicka znana jest także pod nazwą Polski Długodzioby Lotny. Ptaki tej rasy hodowane są na terenach Mazowsza.

WYGLĄD


     Sroka łowicka posiada wąską i wydłużoną głowę, jest ona proporcjonalna do reszty ciała. Swoim kształtem głowa ptaka przypomina "spadającą kroplę", nie ma żadnych kantów, krawędzi lub wgłębień. Głowa w tylnej części ma widoczne łagodne zaokrąglenie które przechodzi w linię szyi.

     Oczy gołębia są o barwie biało-porcelanowej, umiejscowione są wysoko w tylnej partii czaszki. Gołąb posiada śliczna wąska brew o barwie czerwonej.

     Sroka łowicka posiada prosty, delikatny oraz długi dziub koloru cielistego, woskówki nosowe są małe i bardzo dobrze przylegają do dzioba.

     Szyja gołębia jest długa, cienka, nie wychodzi centralnie z ramion, nie posiada wystającej chrząstki w połowie szyi. Podgardle ptaka jest łagodnie wykrojone.

     Pierś sroki łowickiej jest wąska, ładnie zaokrąglona, nie wystająca, noszona przez ptaka wysoko. Plecy lekko opadają i są wąskie.

      Gołębie tej rasy posiadają bardzo dobrze przylegające skrzydła do tułowia, nie wystają poza linię piersi, lekko opadają na ogon nie krzyżując się. Ogon ptaka jest zwarty i prosty, nie za długi, można powiedzieć że jest krótki. Ogon wraz z plecami tworzy lekko opadająca linię, która dotyka podłoża. Ogon sroki łowickiej posiada 12 sterówek.

     Nogi sroki łowickiej są cienkie i długie o barwie czerwono - karminowej. Lekko uginają się w stawach. Nogi są odpowiedniej długości do całej wielkości gołębia. Uda są bardzo dobrze widoczne. Pokryte piórkami z przodu na odcinku 1 cm poniżej stawu skokowego. Od tylu staw skokowy nie jest opierzony. Palce rozstawione równomiernie, pazurki gołębia są barwy jasnej. Obrączka nr 7.
     Całe upierzenie sroki łowickiej jest bardzo dobrze przylegające do ciała. Ptaki powinny posiadać barwę bardzo nasyconą oraz jednolitą, z wyraźnie zaznaczonym metalicznym połyskiem znajdującym się na szyi. Upierzenie srocze. Głowa, szyja, plecy, pierś wraz z ogonem są barwne, zaś reszta ciała jest jednolicie biała. Gołębie o barwie niebieskiej mają obowiązek posiadania wstęgi na ogonie.

Odmiany barwne sroki łowickiej brązowe, czarne, czerwone, niebieskie, żółte.

Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: 3minusplus 1 = <= Napisz wynik działania.
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!