Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Gołębie » Skowronek Koburski

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Skowronek Koburski

Skowronek Koburski
Skowronek Koburski
      Skowronek Koburski został wyhodowany w Saksonii. Gołąb jest duży, posiada długi korpus, jego budowa ciała jest bardzo mocna, a figura jest poziomo stojąca. Waga dorosłego osobnika wynosi około 700g.



Wygląd


      Głowa gołębia jest wąska, nieco uwypuklona. Oczy bardzo żywe, z czerwono-żółtą tęczówką. Brew pojedyncza, bardzo gładka, wąska, w barwie cielistej. Dziób gołębia jest bardzo długi, prosty, jego górna część na końcu jest lekko zagięta, a przy nakrapianych dopuszczalny jest nieco ciemniejszy kolor na końcówce. U pozostałych gołębi tej rasy dziób jest koloru cielistego. Woskówki płaskie, dobrze przypudrowane. Szyja Skowronka Koburskiego jest długa, bardzo pełna, szeroka, wychodzi z ramion, lecz jest smukła, bez uwypuklenia w połowie szyi, podgardle jest dobrze zaokrąglone. Pierś szeroka, nieco wystająca. Plecy gołębia są szerokie, ustawione prawie w pozycji poziomej. Skrzydła gołębia są długie, szerokie, bardzo dobrze przylegają do ciała, widocznie przykrywają plecy. Ogon zwarty i długi. Nogi średniej długości, nie posiadają na sobie opierzenia, pazurki w kolorze dzioba. Podczas wystaw ptaków ozdobnych gołąb jest oceniany za wielkość i kształt figury, za postawę ciała, za kolor i rysunek upierzenia, za kształt i kolor oczu, za brew, za dziób oraz za ogólny wygląd. Obrączka numer 9.

      Upierzenie bardzo dobrze przylega do ciała. Gołąb Skowronek Koburski występuje w kolorach nakrapianych, pastelowo-srebrnych z pasami, srebrnych bez pasów. Gołębie nakrapiane- posiadają głowę jasnoszarą, w stronę szyi jest jaśniejsza. Wszystkie kolory na ciele skowronka powinny być bardzo łagodne przy przechodzeniu z jednego w drugi. Szyja powinna mieć barwę metalowej zieleni bez metalicznego blasku. Plecy i skrzydła są w barwie podstawowej jasnoszarej. Ciemnoszary kolor skowronka nie może być brązowy ani czarny. Pasy na ciele gołębia powinny być w kolorze ciemnoszarym. Rysunek gołębi w kształcie ostrych trójkątów musi być równomiernie rozłożony na całych tarczach skrzydeł oraz na górnej części pleców aż do pasów. Trójkąty na ciele gołębia są równo ułożone i od samej góry do dołu są coraz to większe. Końcówki lotek muszą być zawsze w takiej samej barwie jak pasy. Ogon jest w szarej barwie, podobny jest do koloru głowy z ciemnoszarym, szerokim pasem. U rasowych Skowronków Koburskich mile widziany jest jaśniejszy kolor w części pleców. Gołębie srebrne z pasami- posiadają podstawowy kolor jaśniejszy niż gołębie nakrapiane. Bardzo intensywny kolor jasnosrebrny z nieco lekko niebieskawym odcieniem. Samiczki posiadają nieco ciemniejszy kolor srebrny niż samce. Kolor lotek i pasów takie same jak u gołębi nakrapianych. Pasy wąskie, mają równą szerokość, przechodzą równolegle. Gołębie srebrne bez pasów- charakteryzują się takim samym kolorem jak u srebrnych z pasami, lecz nie posiadają pasów.



Skowronki Koburskie
Skowronki Koburskie

Wady wyglądu


      Rasowy gołąb Skowronek Koburski nie może być mały, a jego tułów nie powinien być krótki. Wada wyglądu jest nierówna postawa, wąska i płaska pierś, plecy otwarte. Niedopuszczalne są odstające skrzydła, wąskie lotki, tęga głowa, ciemnej barwy dziób lub barwy niebieskawej, podwójna brew, bądź brew w kolorze czerwony. Rysunek ciała nie może być brązowy lub czarny, lotki także nie mogą mieć jasnej barwy. Lotki nie mogą być zbyt jasne, pierś nie może mieć inny kolor niż szyja, zbyt miękkie lub zbyt luźne upierzenie. Gołębie o umaszczeniu nakrapianym nie mogą posiadać nierównego rysunku, trójkąty nie mogą być zbyt mało ostre, wadą są nierówno nakrapiane tylne części skrzydeł. Gołębie o umaszczeniu srebrnych nie mogą posiadać zbyt jasnych lub ciemnych odcieni barwy srebrnej, pasy nie mogą być nadciągnięte, pasy nie mogą być grube lub zlane oraz nie powinny ukazywać trzeciego pasu.

Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: 5minusplus 5 = <= Napisz wynik działania.
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!