Ptaki ozdobne
Login:
Hasło:
lub Zarejestruj się
 • Polecaj:

 • Informacje i porady:

  Gatunki i rasy:

  Indeksy:

  Ogłoszenia

  Informacje dodatkowe

  Nasza hodowla


  Ciekawe komentarze:
  Artykuł: Bażant złocisty
  Witaj kuba. Bażanta możesz odebrać od hodowcy kiedy chcesz z tym że kogut jest przydatny w hodowli jak ma minimum 2 lata i jest już w miarę wybarwiony i najlepiej jak masz jednego koguta i 2/3 kury więcej kogutów w wolierze i masz gwarantowane walki ...czytaj więcej
  siwy 2013-08-29 11:40:38
  Artykuł: Bażant złocisty
  Też miałem problem z zamarazającą wodą w poidłach. Kilka razy dziennie musiałem chodzić do woliery żeby wywalić bryłę lodu z poidła i nalać świeżej wody. Dolewanie ciepłej wody niewiele dawało bo przecież momentalnie stygła i zamarzała. Jednej zimy ...czytaj więcej
  Alek 2012-12-11 08:23:51
  Artykuł: Paw królewski
  zobacz, czy trawi jedzenie,czasem ma nie strawiony pokarm przez kilka dni,wtedy na sile daję pieprz mielony np. z kawalkiem zmoczonego chleba.wygrzeje i strawi,tak mialem ...czytaj więcej
  2012-11-20 20:38:27
  Artykuł: Paw królewski
  tu nie chodzi o to bo sprzatam kurnik raz w tygodniu i wymieniam cala słome wiec to nie to pawica ma spuchnieta jedna strone głowy a z oka wydziela sie piana jutro juz nie bedzie widziala na to oko bo jej zaschnie ta piana tak juz mialem z tym ze jeden ...czytaj więcej
  2012-10-28 13:40:31
  Artykuł: Paw królewski
  zastanawiam sie caly czas nad kupnem powstrzymuje mnie zblizajaca sie zima paw ktorego mam wychowywany jest jeszcze przez indyke chociaz ma juz 4 miesiace i jest juz przyzwyczajony wie gdzie sie schronic gdzie wchodzic na noc znowu kiedy kupie samca do ...czytaj więcej
  2012-10-06 18:19:21
  Artykuł: Paw królewski
  wszystkie znaki wskazuja ze jest to samica jednak dzisiaj zauwazylem ze kiedy 2 indyki lezaly sobie na trawie paw podniosl ogon do gory skrzydla opuscil na dol i zaczął sie puszyc jak robi to dorosly samiec i teraz sam juz nie wiem slyszalem ze samice ...czytaj więcej
  2012-10-01 20:33:00
  Artykuł: Choroby piskląt i kurcząt
  Mój kurczak z własnego wylęgu po 8 tygodniach dostał skrętu szyj, w gnieździe jest 7 kurcząt. choruje już 5 dni a inne kurczaki nie mają żadnych objawów choroby. chory kurczak tak ma okręconą szyje że trzyma ją na plecach, wygląda okropnie. Co to za ...czytaj więcej
  Kaśka 2012-09-01 15:56:43
  Artykuł: Paw królewski
  Moje pawice zaczęły znosić jajka po dwóch latach.W tym roku od maja .Podbieralem im i niosą nadal.Skonczą znosić chyba w tym miesiącu jak samiec zacznie tracic ogon.Samica znosi jajko co drugi dzien.U mnie znosi około 18 ...czytaj więcej
  ex 2012-07-22 19:24:58
  Artykuł: Przepiórki w hodowli
  Czyli jaja przepiórze w sklepach to zwykły chów klatkowy. Dziękuję, nie kupię choćby kosztowały nawe 1 grosz. Jakie aspekty zdrowotne może mieć coś powstałe w takim ...czytaj więcej
  jelonek 2012-07-07 17:30:31
  Artykuł: Bażant złocisty
  ja jaja podkładam pod zwykłe kury a najlepiej jest pod liliputke bo jest mala i lekka a karmie pasza do kurczakow i wszystko jest ok. złote wybarwiaja sie po roku czasu czyli z zeszłego roku wybarwiaja mi sie teraz. co do podkładaniajaj pod gołebie to ...czytaj więcej
  patryk28 2012-06-25 22:20:06

  Srebrzanka modrodzioba (łać.Anas versicolor)

  Parka srebrzanki modrodziobej
  Parka srebrzanki modrodziobej
 • Podgatunki
 • Żywienie piskląt
 • Żerowanie

 • Gatunek ten jest rodzajem kaczki pływającej, a jej zamieszkanie można określić bardzo łatwo: Ameryka Południowa od tzw. Ziemi Ognistej po Brazylię południową oraz środkowe Peru. Znaleźć ją można również na Falklandach.

       Zarówno samica jak i samiec tego gatunku posiada ubarwienie bardzo podobne, co może być uciążliwe w identyfikacji płci. Ubarwienie jednak jest bardzo efektowne u tego gatunku.
  Brunatnoszary kolor możemy spostrzec na wierzchu głowy, która sięga aż po dolne granice oczu, z kolei reszta głowy oraz gardło w kolorze kremowym.
  Pierś jak i przednia część boku tułowia z wyraźnymi czarnobrązowymi plamkami.
  U nasady szarego ogona zauważalne delikatne poprzeczne prążkowania.
  Wierzch ciała w kolorze brunatnoczarnym z charakterystycznie wydłużonymi piórami.
  Lusterko zielone, z błyszczącym czarnobiałym (bardzo rzadko czarnoszarym) obramowaniem.


  Dziób w odcieniu bardzo jasnego niebieskiego z czarnym podłużnym pasem na części górnej oraz z czarnym paznokciem.
  U każdej kaczki z tego gatunku można zauważyć charakterystyczne jak i bardzo piękne żółte plamy, które usytuowane są po obydwu stronach nasady górnej części dzioba.
  Nogi ciemnoszare, oczy zaś zazwyczaj w brązowawym odcieniu.

       Jedyną różnicą, która rozróżnia samca od samicy jest wielkość i intensywność kolorów upierzenia.
  Samica jest nieco mniejsza niż samiec, natomiast samiec jest minimalnie jaśniejszy od samicy swego gatunku.
  Pióra u samca są dłuższe, z kolei boki tułowia bardziej wyraziste.
  Dziób jaśniejszy z malutką ciemnożółtą plamką.

  Samica srebrzanki modrodziobej. Samiec srebrzanki modrodziobej
  Samica srebrzanki modrodziobej.
  Samiec srebrzanki modrodziobej
       Srebrzanki modrodziobe zamieszkują i zasiedlają okolice jezior słodkowodnych, mokradeł, stawów - ogólnie tam, gdzie okolica bogata jest w roślinność nadbrzeżną, zazwyczaj na terenach otwartych.

       W regionie południowych rejonach zasięgu lęgowych, lęgi zaczynają się już w październiku lub w listopadzie, natomiast na terenie Peru odnajdują się one od września aż po marzec.
  Gniazdo jest budowane przez samicę na ziemi, w okolicach, gdzie będzie mieć dostęp do wody, wśród blisko rosnących i ukrywających gniazdo traw i szuwarów.
  Samica składa średnio od 7-11 jaj o kremowej barwie, które są wysiadywane prawie 4 tygodnie, bo od 24-27 dni.
       
  Żywienie piskląt wygląda mniej więcej tak, że rodzice karmią je głównie małymi i drobnymi wodnymi bezkręgowcami.
  W okresie 50-60 dnia od wylęgu młode pisklęta stają się już niezależne.
  Dojrzewanie określa się na okres 1 roku życia.
  Jeżeli utworzy się jakaś para, stanowią wtedy bardzo silną, długotrwałą rodzinę.

       
  Żerowanie odbywa się w wodzie, srebrzanki modrodziobe przecedzają wierzchnie warstwy, gruntują, nie rzadko również nurkując.
  Żywienie nie jest jakieś wyjątkowo wyjątkowe, gdyż żywią się one nasionami, bardzo często zjadają młode i zielone części roślin wodnych, owady żyjące w wodzie, larwy tychże owadów, mięczaki oraz skorupiaki.

       Srebrzanki modrodziobe zazwyczaj widziane są w małych stadkach, bardzo często w pojedynczych parkach, lecz zdarzają się i wielkie stada liczące nie tylko dany gatunek.

       Jeśli chodzi o
  hodowlę, to najczęściej można znaleźć podgatunek Anas versicolor versicolor.
  Głównie za piękne barwy upierzenia, lecz również i dlatego, iż są to bardzo przyjaźnie nastawione ptaki, nadające się do hodowli wielogatunkowej, chociaż wiele hodowców umieszcza je w osobnych wybiegach, w celu zwiększenia wydajności hodowlanej.

       Połowa kwietnia i czerwca to okres przystępowania do lęgów.

       Ptaki te robią gniazda w koszach lub budkach, ale najbardziej preferowanym miejscem jest ziemia wśród bujnej roślinności.

       Pisklęta stanowczo powinny otrzymywać mieszankę paszową dla kacząt, zooplankton, rzęsę, larwy ochotek, poczwarki mrówek a także mięczaki.
  Dorosłe osobniki żywimy ziarnami zbóż, okopowymi, roślinami zielonymi oraz granulatem.

       Gdy zima jest łagodna kaczki te bardzo dobrze ją zniosą, gdy mają staw do możliwości w nim pływania, jednak, gdy noc lub dzień jest bardzo mroźnym okresem, zwierzęta te powinny być umieszczone w wolierze, w którym znajdą grubą ściółkę ze słomy.

  Komentarze (2)
  Autor: admin     (2010-08-01,  13:15:13)      [odpowiedzi: 1]
  Temat:

  Komentarze na temat: Srebrzanka modrodzioba


  Dyskusja użytkowników na temat: Srebrzanka modrodzioba


  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: Napisz wynik działania: 5minusplus 2 =
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!