Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
Login:
Hasło:
 
lub
Ptaki ozdobne » Kury i kuraki » Polbar

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Polbar

Kogut i kura rasy Polbar
Kogut i kura rasy Polbar
      Polbar jest rasą kur, która została wychodowana poprzez krzyżowanie kur rasy zielononóżek kuropatwianych z kogutem rasy plymouth rock jastrzebiatym. Polbar jest rasą kur ogólnoużytkową.
Hodowlę rasy Polbar rozpoczęto w 1946 roku, rasa została wychodowana przez prof. Laurę Kauffman.
Kury tej rasy przez jeden rok znoszą od 160 do 180 jaj. Jajo kur rasy Polbar ma masę ciała od 54 do 58 gram, jaja są o barwie kremowej. Koguty w wieku 20 tygodni posiadają masę ciała od 2000 do 2500 gram, zaś kury od 1600 do 1800 gram.

      W dzisiejszych czasach są prowadzone pracę nad rasą kur Polbar między innymi na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Prace polegają na uzyskaniu kur autoseksingowych, są to kury u których można już od razu po wykluciu określić ich płeć. Pomaga w tym puch piskląt. Koguciki wykluwają się jasnoszare a kurki są ciemne z czarną widoczną brwią w przedłużeniu oka. Opierając się o barwę puchu, uzyskujemy 99% pewności w określeniu płci piskląt rasy Polbar.

WYGLĄD

      Dorosłe kury i koguty rasy Polbar różnią się od siebie swoim wyglądem. Koguty posiadają jasne upierzenie z szarym (srebrnym) nalotem, a kury mają upierzenie kuropatwiane, bardzo obfite i dobrze przylegające do ciała. Grzebień pojedynczy, posiada barwę koloru czerwonego, jest średniej wielkości. Grzebień koguta bacznie stoi na jego głowie, zaś u kur jest nieco pochylony. Kogut posiada długie i wyciągnięte dzwonki, dzwonki u kur są małe i zaokrąglone. Zausznice są barwy czerwonej z widocznym białym plamkowaniem. Nogi kur są krótkie i nagie nie posiadają żadnych piór, mają barwę cielistobiałą, która czasem przechodzi w żółtą. Skoki kur posiadają barwę łusek szarożółtą. Pisklęta kur rasy Polbar w zależności od płci mają różną barwę puchu (kury autoseksingowe). Małe koguty mają jasną barwę, czasami posiada szary nalot, kurki posiadają bardzo wyraźny rysunek swojego upierzenia kuropatwianego.

Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: 5minusplus 1 = <= Napisz wynik działania.
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!